Aktualności

Relacja z Dni Rodziny w Sątopach-Samulewie

19 czerwca w sątopach-samulewie odbyły się dni rodziny

W minioną sobotę, tj. 19 czerwca, w Sątopach – Samulewie odbył się festyn z okazji Dni Rodziny.

Po długiej przerwie mieszkańcy mogli pobyć razem, odświeżyć swoje relacje i skorzystać z atrakcji przygotowanych na ten dzień. A tych nie brakowało.

Dla dzieci organizatorzy zapewnili park dmuchawców, watę cukrową, gofry, popcorn oraz liczne konkursy z nagrodami, m.in. konkursy sportowe przygotowane i prowadzone przez naszego trenera, Pana Grzesia.

Gościliśmy również Muzeum Regionalne „Pamięć” oraz rekonstruktorów z Lidzbarka Warmińskiego.

Stroną gastronomiczną zajęli się harcerze, panie seniorki oraz strażacy. Nie zabrakło także słynnej sątopskiej grochówki.

Wrażeń artystycznych dostarczyła nam grupa taneczna ze szkoły podstawowej oraz dziewczęta uczęszczające na zajęcia wokalne w świetlicy środowiskowej.

W tym roku, po raz pierwszy, odbył się turniej drużyn OSP, w którym wzięło udział sześć drużyn z naszej gminy. Strażacy wykazali się wielką sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu muzyki popularnej oraz ogromnym poczuciem humoru.

Nie mogło zabraknąć konkursu dla rodzin, który dostarczył wszystkim wiele zabawy, a uczestnikom wspaniałe i praktyczne nagrody.

Ostatnim elementem naszego święta była zabawa taneczna przy zespole Rivers, która trwała do samego rana, a w taneczny nastrój wprowadził nas występ zespołu „Ale Babki” ze świetlicy środowiskowej.

Festyn odbył się dzięki współpracy wielu osób oraz ogromnemu wsparciu w postaci bezzwrotnej pomocy finansowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dziękujemy szczególnie Panu Marcinowi Kazimierczukowi, który był wraz z nami w tym szczególnym dniu.

 

 

 

Ewa Matela – Arodź

Dodaj komentarz